Relaxačné tancovanie 

Tanec a pohyb patria k človeku už stáročia.
Môžu mať formu relaxácie - vtedy ide len o uvoľnenie tela a mysle prostredníctvom pohybu a hudby
Alebo formu tréningov na vystúpenia a súťaže - vtedy sa kladie dôraz na techniku, zostavovanie a trénovanie choreografií, či už sólového tanečníka alebo skupiny.
Ja osobne sa venujem tancu od roku 2001, kedy som sa prvýkrát stretla s Orientálnym brušným tancom a zoznámila sa s jeho štýlmi, technikou, históriou a kostýmami.  
Od toho času som si prešla s tancom rôznymi obdobiami a neraz mi práve tancovanie pomohlo, či už fyzicky alebo po psychickej stránke. V dnešnej uponáhľanej dobe vnímam, že je (hlavne pre ženy) čoraz dôležitejšie trochu spomaliť, energiu nielen dávať ale aj prijímať, naučiť sa myslieť aj na seba pretože nemáme neobmedzenú kapacitu a ked dôjde k vyčerpaniu, skolabuje telo aj psychika. 
Tanec preto môže byť jednou z foriem načerpania energie, stretu samej seba so svojím telom a svojou dušou, nielen v nadnesenom slova zmysle. 
Mojou úlohou a snahou preto je, aby som ženám ukázala liečivé účinky tanca, nielen techniku ale predovšetkým relax, zábavu a možnosť spoznať aj pomocou tohto krásneho umenia seba samé, lebo to je v dnešnej dobe naozaj dôležité.

Alenka Slivková